Holz Her vertikal platesag 1225
Maskintype
Meget kraftig og godt utstyrt platesag for store produksjonsvolum og krav til effektiv omstilling mellom ulike produkt.
Maskinene tilpasses kundens krav til bearbeiding. Freseverktøy til Alucobond, digitale avlesninger, kraftig motor, hurtige innstillinger er eksempler på utstyr.
Optimal avsugsløsning.
Maskinbeskrivelse
Holz Her vertikal platesag modell 1225
Holz Her sin største og kraftigste vertikale platesag.
Beregnet for industrielt bruk og kan utstyres med en rekke tilleggsutstyr for kundetilpasning til spesifikke arbeidsoppgaver.
Sagen leveres med kraftig motor, stor snitthøyde og –lengde.
Brukervennlige innstillinger, digitale avlesninger, pneumatisk vending av sagaggregat er eksempler på utstyr som gjør denne sagen meget fleksibel samtidig som den egner seg for store produksjonsvolum.I tillegg kan sagene utstyres med freseverktøy for Alucobond og Korian belagte veggelementer.
Andre fordeler med sagen er den unike avsugsløsningen på sagen.Sagbladet skjærer inni oppleggslistene noe som gir sagen optimalt avsug samtidig som støtten bak platen som skjæres er best mulig.
Eksempler på plater som kan bearbeides:
- sponplater
- kryssfinerplater
- MDF plater
- Korian plater
- Plastikk plater
- Aluminium-kompositt plater
- Aluminium